DOMOV DRUHÁ ŠANCE

Domov pro ex-dostihové koně z.s.

CO A PROČ DĚLÁME

Jmenuji se Ester Rišková a jsem předsedkyní spolku Druhá šance – domov pro ex-dostihové koně, z.s., říkají mi Liško, Líšáku nebo Ještěrko, ke koním jsem inklinovala už od dětství, těžko říct, kde se to vzalo, nikdo z rodiny k nim neměl vztah, možná vzdálené geny po dostihovém jezdci Gustovi Riškovi, možná jen ta neopodstatněná láska spousty holčiček ke koním, která přetrvala. Těžko říct. Ale přetrvala do dnes.

Myšlenka věnovat se záchraně ex-dostihových koní se vlastně datuje do roku 2016, spolek byl pak oficiálně založen roku 2018.

 

Prvním mým zachráněným koněm byla RELACE, klisna anglického plnokrevníka. V létě roku 2017 se na FB objevil inzerát, že se hledá někdo, kdo by se této krásné, velké, ale problémové, tehdy 17ti leté bílé klisny ujal za jateční cenu, jinak bude do konce týdne odvezena na jatky. V březnu letošního roku, oslavila pod křídly spolku své 21. narozeniny.

Postupně se počet koní, kterým jsem platila komerční ustájení rozrostl na 4, a proto jsem se v roce 2018 s tehdejším partnerem  rozhodla, najít si vlastní prostory a založit oficiálně zapsaný spolek, věnující se záchraně především ex-dostihových koní, ale i koní jiných, dle aktuální kapacity a závažnosti konkrétních případů, spolek se také stará o kočky bez domova a šíří osvětu o kastraci, poskytl domov již druhému psu z útulku. Působiště našel tedy v listopadu 2018 v Lindavě, ale z osobních důvodů, jsem tyto prostory musela, již sama, v březnu 2020 opustit. Aktuálně se spolek nachází v Brništi na Českolipsku, v pronajatých prostorech a tak se dá do budoucna předpokládat, že tato stanice ještě není konečnou. Aktuálně je zde 6 koňských obyvatel, 4 kočky a jeden psí hlídač. Spolkem k dnešnímu dni prošlo 8 koní.

 

 

Pomoct může každý

Adoptujte si koně a podpořte jeho klidné stáří. Stačí se zapojit do našeho partnerského programu a měsíčně přispívat na jeho spokojený život.

Podpořit nás můžete i jednorázovou částkou. Všechny peníze půjdou na rozvoj našeho domova a důstojné zázemí pro naše koně.

Můžete pomoct i bez peněz. Stačí přiložit pomocnou ruku k dílu. Napište nám a přijďte pomoct opravit plot nebo nakrmit koně. Vše se počítá.

Notice: Test mode is enabled. While in test mode no live donations are processed.

$ 0
Select Payment Method

NAŠE KONĚ

CO DĚLÁME

Činnost 1

We are always there to help needy people. No matter whatever it is war, natural disaster or disease breakout. We are always counted by People and we never disappoint them.

Činnost 2

Education is the first right of any children and Our priority is to ensure that every child is getting it. We are building schools and college throughout the World.

Činnost 3

There are still 3 billion people living in poverty. We are trying to ensure that every person on earth sleeps with a good meal. We won’t stop until we get there.

Činnost 4

People living under railway paths, streets, footpaths. We are constantly working to provide a home to them. We are also building orphanize, old age homes.

Činnost 5

We hear war breaking throughout the World. We are there to cure those injured. War is something that should be never happened but it does and it’s our responsibility to cure.

Činnost 6

Helping other is humanity. We can’t make it without helps from people. We are thankful to them for volunteering and giving donations. We are only able to provide help from it.

Potřebujeme Vás a Vaší pomoc

It’s impossible to help people without people helping others. We always need volunteer who love to help.
Přesunout se na začátek